CZĘSTE PYTANIA ( FAQ )

Koncepcja i konstrukcja rozwiązań i-SOTEC jest w swej genialności niezwykle prosta, a montaż nawet niewprawnemu użytkownikowi nie powinien nastręczyć większych trudności!

Nie mniej jednak pojawiają się powtarzające się pytania bądź wątpliwości, które zebraliśmy w tym dziale załączając nasze odpowiedzi / wyjaśnienia ...


> ILE PRĄDU POTRZEBUJE WZMACNIACZ i-SOTEC - CZY WYSTARCZY ZASILANIE Z KOSTKI RADIA ???
Wzmacniacze i-sotec zaprojektowane są w bardzo nowoczesnej technologii (D - wzmacniacze cyfrowe) dzięki czemu są to urządzenia niezwykle wydajne - o bardzo wysokiej sprawności! Ich konstrukcja jest przygotowana do pracy na linii zasilania radia ze względu na przyjętą koncepcję. W zdecydowanej większości przypadków (>95%) fabryczne zasilanie radia bez problemu obsłuży również zasilanie wzmacniacza! W pozostałych przypadkach dostępne są przejściówki umożliwiające podpięcie zasilania wzmacniacza np. do akumulatora. W ten sposób można także dokonać tuningu zamontowanego wcześniej i pracującego w systemie urządzenia i-sotec.


> CZY FABRYCZNE GŁOŚNIKI WYTRZYMAJĄ OBCIĄŻENIE TAKĄ MOCĄ?
Generalnie obowiązuje zasada, że głośniki łatwiej uszkodzić ("spalić") zbyt małą mocą niż zbyt wielką! Słaby wzmacniacz (np. ten wbudowany w radio) kiedy zbyt podkręcimy głośność zaczyna generować bardzo duże zniekształcenia (najczęściej słyszalne na zewnątrz jako "charczenie" głośników! - tak generuje je wzmacniacz nie głośniki !!!), które to zniekształcenia są zabójcze - potrafią uszkodzić każdy głośnik - nawet ten o mocy 200W! Jeśli dodamy do tego "podkręcone" w radiu basy i włączony loundness mamy gotowy przepis na katastrofę! Żaden bowiem fabryczny wzmacniacz nie ma takiej wydajności prądowej by dostarczyć wtedy do głośników "czysty" sygnał! Wzmacniacze i-soamp zostały zaprojektowane bardziej pod względem maksymalnego przyrostu jakości brzmienia niż arcypotężnej mocy. Instalując wzmacniacz i-soamp powodujemy, że głośniki pracują wydajniej w "czystym" zakresie mocy więc obawa o ich uszkodzenie jest całkowicie nieuzasadniona. Oczywiście o ile właściwie ustawimy czułość wzmacniacza i nie przesadzimy kręcą gałką głośności do samego końca!


> CZY MOGĘ ZASTOSOWAĆ WZMACNIACZ i-SOTEC DO NIEFABRYCZNYCH GŁOŚNIKÓW?
Oczywiście! Ważne jest by głośniki posiadały oporność / impedancję 4 ohm - zdecydowana większość (>95%) głośników spotykanych na rynku spełnia ten parametr.
Uzyskany rezultat brzmieniowy będzie jeszcze lepszy niż w przypadku głośników fabrycznych!


> GDZIE MOGĘ UKRYĆ / ZAMONTOWAĆ WZMACNIACZ? JAKA JEST DŁUGOŚĆ FABRYCZNEGO OKABLOWANIA WZMACNIACZA?   
Kompaktowe wymiary urządzenia pozwalają na dość swobodny wybór miejsca montażu / ukrycia wzmacniacza. Fabryczne okablowanie i-soamp ma 2mb długości. Wystarcza to by swobodnie zamontować wzmacniacz np. pod fotelem pasażera, które to miejsce sugerujemy - nadaje się ono idealnie także pod względem chłodzenia wzmacniacza. Dobrym rozwiązaniem jest również ukrycie urządzenia w tunelu środkowym (wiele samochodów ma tam sporo pustej przestrzeni za dźwignią zmiany biegów w kierunku przodu auta) bądź za schowkiem pasażera.